Søg
Menu
Fra
1.498 kr.
for 2 personer
+ gebyr på 20 kr.

Udløber om 0 dage og 00:00:00

Østjylland
Det får duBeskrivelseBetingelser

HAVsuite ved Kattegat

Nyd 1-2 luksuriøse overnatninger med havudsigt, opvarmet spa, bobler, valgfri aftensmad, vin eller specialøl m.m.

De eksklusive HAVsuiter, der er beliggende ved østkysten på Hølken Strand, mellem Aarhus og Horsens, kombinerer luksus og fantastiske naturomgivelser og danner de ideelle rammer for et afslappende ophold. 

 

I befinder jer ved naturskønne Kattegat med fuld opvartning i form af bobler, aftensmad (hvor du kan vælge mellem tre retter) med vin eller øl - og opvarmet udendørsspa med havudsigt. Fra den skønne terrasse har I en smuk panoramaudsigt over Kattegat til Samsø og Tunø, som I sent vil glemme.


Særligt for dette ophold:

  • Vinder af Travelers' Choice Award 3 år i træk! I 2025, 2024 og 2023 - gives til steder der modtager stor ros og anderkendelse fra gæster
  • Eksklusiv HAVsuite fra 2021 med egen opvarmet udendørs spa med direkte udsigt til havet, som kun ligger 100 meter væk
  • 1-2 overnatninger med bobler, valgfri aftensmad m.m. i naturskønne rammer

1293172839w

Vælg mellem følgende ophold:

1 overnatning:

  • 1 overnatning i HAVsuite (30 m2) med udsigt til Kattegat, der ligger 100 m væk 
  • Opredte senge og håndklæder 
  • Egen udendørs opvarmet spa med udsigt til Kattegat 
  • 1 flaske bobler
  • Aftensmad i HAVsuiten (I vælger retten, når I booker opholdet og begge personer får den samme ret). Vælg mellem: 
    • 1 stk. tapastallerken i cateringbakke (til deling - kan bestilles som vegetar, dette skal bookes via mail info@hyggestrandcamping.dk) 
    • 1 stk. stort stjerneskud (pr. person) 
    • 3 stk. højbelagt smørrebrød (pr. person) 
    • Ved valg af tapastallerken eller stjerneskud, medfølger der 1 flaske vin til deling (rød-, rosé- eller hvidvin) 
  • Ved valg af højbelagt smørrebrød medfølger der 2 stk. specialøl til deling 
  • Morgenmad der nydes i HAVsuiten 
  • Forbrug af el og vand samt slutrengøring

2 overnatninger:

  • 2 overnatninger i HAVsuite (30 m2) med udsigt til Kattegat, der ligger 100 m væk
  • Opredte senge og håndklæder
  • Egen udendørs opvarmet spa med udsigt til Kattegat
  • 1 flaske bobler 
  • Aftensmad i HAVsuiten på ankomstdagen (I vælger retten, når I booker opholdet og begge personer får den samme ret). Vælg mellem:
    • 1 stk. tapastallerken i cateringbakke (til deling - kan bestilles som vegetar, dette skal bookes via mail info@hyggestrandcamping.dk)
    • 1 stk. stort stjerneskud (pr. person)
    • 3 stk. højbelagt smørrebrød (pr. person)
  • Ved valg af tapastallerken eller stjerneskud, medfølger der 1 flaske vin til deling (rød-, rosé- eller hvidvin) 
  • Ved valg af højbelagt smørrebrød medfølger der 2 stk. specialøl til deling
  • Morgenmad der nydes i HAVsuiten
  • Forbrug af el og vand samt slutrengøring

Prisen er for 2 personer.


Opholdet kan benyttes med ankomst på følgende dage frem til den 30. juni 2026 og igen fra den 1. september 2026 til den 1. marts 2027:

  • Ved 1 overnatning: Alle ugens dage 
  • Ved 2 overnatninger: Søndag-onsdag (dog ikke på helligdage)


Der er kun 10 HAVsuiter, og der er derfor rift om datoerne - især i weekender. Book derfor gerne jeres HAVsuite hurtigst muligt.


OBS: Hund må kun medbringes efter aftale med HAVsuites Ferieboliger - se mere under tillæg og tilkøb.


Tillæg og tilkøb

Aftales og afregnes direkte med HAVsuites Ferieboliger.

  • Weekend- og helligdagstillæg (kun ved 1 overnatning) fredage og lørdage: 600 kr. pr. nat pr. HAVsuite (begrænset antal til rådighed)
  • Tillæg i maj, juni og september 2026: 350 kr. pr. nat pr. HAVsuite
  • Tillæg fra den 27. december til den 30. december 2026: 600 kr. pr. nat pr. HAVsuite
  • Tillæg i uge 7 og uge 42 2026 samt uge 7 2027: 350 kr. pr. nat pr. HAVsuite
  • Bemærk: Ved booking over telefon/mail til HAVsuites Ferieboliger pålægges reservationsgebyr på 100 kr.
  • Hundetillæg: 300 kr. for det 1. døgn, efterfølgende 75 kr. pr. døgn (forespørgsel på mail til info@havsuites.dk)
  • Ekstra opredning inkl. morgenmad, sengelinned, håndklæder: 410 kr. pr. person pr. nat (Bemærk: Max 2 ekstra opredninger)
  • Tilkøb forplejning til ekstra personer ved henvendelse på mail til info@havsuites.dk

Tjek ind: Fra kl. 15.00.

Tjek ud: Senest kl. 10.00.

HAVsuiterne

De ti HAVsuiter er beliggende i naturskønne omgivelser midt mellem Aarhus og Horsens. HAVsuiterne stod færdige i maj 2021 og har siden budt mange begejstrede gæster velkommen - og med god grund. Et ophold i en HAVsuite er perfekt til jer, der elsker naturen og vandet - og som gerne vil opleve det i rammer, der byder på en god seng, køkken- og badefaciliteter i topkvalitet og jeres egen opvarmede udespa med panoramaudsigt over Kattegat. Med den opvarmede spa, er opholdet oplagt både i sommerperioden og i de kølige måneder.

 

I kan vælge selv at medbringe mad og drikke, men ellers er der også indkøbsmuligheder i de små byer på vej til HAVsuiterne. Der kan også købes lidt proviant på stedet.

 

HAVsuites har endnu engang modtaget den flotte Tripadvisor anerkendelsespris, Travelers' Choice 2025, der gives til steder, som gæster aktivt roser og værdsætter. Denne vandt de også i 2024 og 2023.


HYGGESTRANDsofaogjacuzzi

 

Sådan skal I bo

De luksuriøse HAVsuite ferielejligheder er indrettet med egen opvarmet udendørs spa, bad og toilet, fuldt funktionelt køkken, opredte senge med bløde dyner og puder, spisestue med el-pejs og terrasse med solsenge. I kan glæde jer til fuld afslapning i naturrige og skønne omgivelser.


HAVsuiterne indeholder alle bekvemmeligheder for et godt ophold:

  • Rummelige og velindrettede
  • Plads til 2 personer + 2 opredninger
  • Eget bad og toilet
  • Fuldt funktionelt køkken
  • Elektrisk pejs i stuen
  • Opredte senge med lækre dyner og puder
  • Sovesofa i stuen med mulighed for opredning til 2 ekstra personer
  • Fjernsyn med fri adgang til eget wi-fi
  • Fuld adgang til alle faciliteter på HAVsuites Ferieboliger, herunder vaskehus (mod betaling)
  • Stor terrasse mod øst med havudsigt og solsenge
  • Aftenterrasse mod vest med havemøbler
  • Opkaldt efter de øer, der ligger nær ved HAVsuites Ferieboliger - Samsø, Tunø, Alrø, Endelave, Hjarnø og Kalø

HAVSPLITnye

Om området

Det kan anbefales at gå en tur langs Hølken Strand og nyde den skønne udsigt til færgerne i horisonten, der sejler i pendulfart til Samsø og Tunø. Stranden og naturen omkring HAVsuites byder i det hele taget på mange gå- og cykelture via stier og små veje.

 

Det smukke landskab, der grænser op til Kattegat, er ideelt til at finde fred og ro. Er I til en badetur, indbyder Hølken Strand til en frisk dukkert med sit lave vand, fine sand og badebro – og ikke mindst det hvide badeflag.

 

HAVsuites’ nærområder er Hou, Odder og Saksild. Her er det værd at gå på opdagelse, for området byder på både gårdbutikker med lokale specialiteter samt flere lokale caféer og restauranter.

 

HAVsuiterne er placeret ca. 25 km fra både Aarhus og Horsens, og I har derfor nem adgang til mange forskellige oplevelser her – både spisning, kultur, natur og shopping, ligesom I inden for en fornuftig køreafstand har mulighed for at udforske flere af Østjyllands seværdigheder og attraktioner. I Horsens finder I blandt andet Europas største fængselsmuseum, der er en helt speciel oplevelse.


HYGGESTRANDmarkoghav

 

Anmeldelser 

Gæsterne er vilde med HAVsuiterne. Vi har samlet et udpluk af de seneste anmeldelser på Tripadvisor. 

 

Fremragende dejligt sted
Fantastisk dejligt sted. Alt var perfekt, og kommer meget gerne igen. Tapas menu var lækker. Morgenmad var ligeledes perfekt og intet manglede.

Anmeldt september 2025.


Fantastisk
Fantastisk sted, så flot og indbydende. Dejlig rolige omgivelser og med naturen og havet lige udenfor. Skønt at sidde i spaen og nyder udsigten. Der manglede bare ikke noget. Vi kommer helt sikkert igen.

Anmeldt september 2025.


HAVsuites på Hygge Strand Camping
Vi har lige besøgt HAVsuites på Hygge Strandcamping. Det var en super dejlig oplevelse, alt fungerede. Vi ankom til en lækker lejlighed med alt hvad hjertet begærer, Champagne på køl, opvarmet jacuzzi på terrassen og tapas og rødvin til aften , morgenmaden klar til opvarmning næste morgen. Alt i alt en super dejlig oplevelse. Vi kommer gerne igen.

Anmeldt juni 2025.


Betingelser:

  • Opholdet kan benyttes med ankomst på følgende dage frem til den 30. juni 2026 og igen fra den 1. september 2026 til den 1. marts 2027:
    •  Ved 1 overnatning: Alle ugens dage  
    • Ved 2 overnatninger: Søndag-onsdag (dog ikke på helligdage)
  • Se ledighed og book direkte via disse links:
  • Det er ikke muligt at forlænge eller benytte sit værdibevis efter udløbsdatoen.
  • Der er kun 10 HAVsuiter, og der er derfor rift om datoerne - især i weekender. Book derfor gerne jeres HAVsuite hurtigst muligt.
  • Prisen er for 2 personer.
  • Bemærk: Ved booking over telefon/mail pålægges reservationsgebyr på 100 kr. 
  • Weekend- og helligdagstillæg (kun ved 1 overnatning) fredage og lørdage: 600 kr. pr. nat pr. HAVsuite (begrænset antal til rådighed).
  • Tillæg i maj, juni og september 2026: 350 kr. pr. nat pr. HAVsuite.
  • Tillæg fra den 27. december til den 30. december 2026: 600 kr. pr. nat pr. HAVsuite.
  • Tillæg i uge 7 og uge 42 2026 samt uge 7 2027: 350 kr. pr. nat pr. HAVsuite.
  • Tjek ind fra kl. 15.00, tjek ud senest kl. 10.00.
  • Der tages forbehold for udsolgte datoer. Vi anbefaler derfor, at du booker opholdet hurtigst muligt, og inden de 14 dages fortrydelsesret udløber. Når opholdet er booket, er det hotellets afbestillingsregler, der gælder.
  • Sweetdeal er kun formidler af dette tilbud.


76solgte